Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oldřichov-Dolní Řasnice 5:0

26. 9. 2010

Zdravím příznivce našeho klubu!

Tuto sobotu mohli naši příznivci sledovat mistrovské utkání se soupeřem z nejtežších-Dolní Řasnicí. Z pohledu vedení mužstva se jednalo o jeden z nejdůležitějších zápasů, protože  situace v tabulce naznačovala v případě prohry odskočení soupeřů na značný bodový rozdíl a těžko by se nám plnil stanovený cíl pro letošní sezonu.

Naše partička nastoupila v této sestavě:

Branka: Mára

Obrana: Páťa,Roman,Standa,Olda

Záloha: Vojta,Tonda,Márty,Evžen

Útok: Tomáš,Lukáš

Samotný zápas začal takřka katastrofickým pojetím v podobě chybujícího Standy (2.min) a šup -soupeř se nás může zeptat kam to chceme. Je však poněkud promotán a zakončuje ještě tragičtěji než Tomáš v Krásném lese. A to je co říci. Ve 4.min náš kontr v podobě pěkné přihrávky Mártyho na nabíhajícího bratra. Zatím nic a sopka se začíná probouzet. 10.min soupeř břevno (zase středem-přes to posílení-kurňa) - rozestupují se oblaka a pár svatých se chechtá s tím, že je to naposledy a pak už na to kašlou. Ve 12.min zastavuje u plochy vozidlo České pošty a předává vedení mužstva soupeře sobotní rekomando, že fotbal pro ně dnes skončil a že teda mají jet domů a pokud tedy ne, tak že běhání bez mičudy není taková zábava. No a pak to začalo. Stalo se něco na co čeká každý trenér mužstva. Hrál se fotbal. Narážečky, nabídky, centry, vzájemná pomoc,dlouhé sprinty, taktické fauly (Standa)....... ach jo-to vám je krása když víte, že to ty kluci uměj a jenom o tom nekecaj.

Popořadě tedy: 12.min- nejmenší cínový vojáček Patrik pozvedá bojový prapor mužstva a skvělým průnikem po pravé straně umožňuje Tomášovi krásný volej a vedeme 1:0.

20 min.- Tomáš průnik po straně a Evžen svůj 50m sprint zakončuje "neskutečně" důraznou střelou podél brankáře do sítě 2:0

35.min: Mára vytahuje skvělý zákrok a háže svůj metráček ve směru soupeřovi střely a zabraňuje tak poslední kloudné akci soupeře-velmi důležité!!!!

40.min: Vojta běží kolem beka soupeře říká "nechto" -ten poslouchá a diplomacie Vojty se osvědčuje i napodruhé v případě brankáře. Běžet potom 20m s balonem u nohy na prázdnou bránu musí být snem každého útočníka 3:0.

47.min: Tonda už je v laufu a naplno popouští uzdu své fotbalové vášni. Po přihrávce Tomáše dává na 4:0. V případě tohoto stále na ploše kabonícího borce se zlatým srdcem včera bouchly fotbalové saze tlačeny ven neskutečnou silou koktejlu oldřichovsko-vrňatovských genů a byl vám to tedy nářez....

50.min: Evžen bavící se fotbalem dává tyč

51.min: Vojta zátah z prava otevírajíc 6.kapitolu fotbalových příruček dává pod sebe na vápno, kde Olda odhazujíc stejný právě dočtený list ostře pálí vedle

68.min: Evžen je na vrcholu a v levém rohu cvičí beka tak, že se mu zamotali i tkaničky u bot-potom jesle a čau-dobrý...(přesně tady začíná promlouvat fyzička a je hromada času)

70.min: Tonda je už jasným králem středu hřiště a a po průniku středem dává další mazáckou branku.

78.min: Kuba je již na hřišti a nenechávajíc se zahanbit vysílá do šance Evžena

80.min: Kuba hlavička těsně nad

82.min: Tonda průnik z prava-Evžen pěkná střela z voleje.

85.min: Červajs sám před bránou!!! Nevstupuje však do síně slávy a nedává. Zřejmě zmaten touto nenadálou příhodou-tak příště.

Zápisky trenéra v tomo zápase nestačí na tu smršť pěkných věcí. Za zmínku ještě stojí náběh Romana ze zadních pozic na srdnatou hlavičku v 1.pol. a potom mě z hlediska převahy zaujala situace, kdy Márty s Lukášem deptali soupeře na půlce obloučky tam a zpět. To jsem se opravdu pobavil a vychutnával si tu dominanci naší hry. No prostě fajn.

Celkové hodnocení:

Klady: Vše co je popsáno nahoře s tím, že pro autora článku je nejdůležitějším faktem dodržení stanoveného schematu hry (hráč č.7,prostory atd.-však víte)

Negativa: Vstup do zápasu. 2.pol. už ok- to je dobré znamení a už zbývá jenom jedna půlka. Někdy špatný výběr nahrávky do komplikovanějších pozic-ale to je nadstavba a až zažijem ten normál, tak půjdeme výš.