Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krásný Les-TJ Sokol Oldřichov 1:1

19. 9. 2010

Zdravím!

Tento víkend zavítal náš tým na hřiště soupeře z Krásného lesa a všichni naši fandové vědí, že Krásný les nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Bohužel i tentokrát se to potvrdilo a soupeř se na nás vytáhla a bojoval ze všech sil.

Náš tým začal se základní sestavou v této podobě:

Branka-Mára

Obrana: Červajs,Roman,Aleš,Olda

Záloha: Vojta,Tonda,Márty,Evžen

Útok: Lukáš,Tomáš

První poločas náš tým nezačal dobře s tím, že se snažil o kombinační hru a ta mu nevycházela. Nesla se v duchu mnoha pokažených krátkých přihrávek přičemž v tomto směru vynikal zejména Tonda, kterému se hra nedařila. Bohužel většina možností poslat naše útočníky kloudnou přihrávkou dopředu šla přes jeho post a zde většina také končila. Nadějněji vypadaly situace, kdy Roman zjednodušil hru dlouhou křižnou přihrávkou na nabíhajícího a opět velmi dobře hrajícího Evžena, který svým pohybem a spoluprací s Lukášem dokázali soupeře na své straně přehrát. Situace se začala zhruba od 20.min z naší strany lepšit a začalo docházet k nadějným příležitotem. Bohužel ani Tomáš a ani Vojta nedokázali své dobré možnosti proměnit. Zejména Vojtova šance byla lajdácky zahozena. Od takového hráče lze předpokládat přesnější a preciznější zakončení. První poločas skončil tedy remízou s tím, že hra v poli byla vyrovnaná, přesto si Sokol vypracoval více možností ke vstřelení gólu.

Druhá půle začala stejně jako ta první -tedy naší špatnou hrou. To trvalo asi 15.min. a Sokol se opět dostal do hry. Bohužel také obdržel branku, kdy se hráč č.11 dostal zadarmo k balónu a skoroval. Tady se musím upřímně přiznat, že těsně před touto brankou byl vydán pokyn Martinovi k rozcvičení, protože Aleš přestával stíhat a hrozilo, že hráč č.11 bude čím dál tím více nebezpečný. Pozdě. Ten gól už padl. Nebyl však dílem toho, že by Aleš nestíhal ale jeho netaktickým přístupem k tomuto hráči. To zdůrazňuji. V tomto směru musím Martina pochválit, protože se svého úkolu na hřišti zhostil velmi dobře. Pozitivním faktorem je však naše zarputilost něco udělat s výsledkem a to tzv. chtění se nejvíce projevuje u Mártyho a Lukáše. Tito dva hráči dali do zápasu maximum. Mártymu se toto úsilí podařilo proměnit ve vyrovnávající branku. To již bylo ve fázi,kdy jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a nevěděl kam dřív skočit. V tomto tlaku se také projevila nemohoucnost našeho útočníka Tomáše. Ve stoprocentní šanci s dostatkem času a jeho kopací technikou je vcelku nepochopitelné jeho nepřesné zakončení. Infarktová situace nastala pár minut před koncem, kdy se Márty řítil z prava na branku hostí a jeho prudká a důrazná placírka skončila o pár centimetrů vedle. Tomu však předcházela velmi dobrá práce středopolařů.

Utkání skončilo tedy 1:1 a tento výsledek je pro nás jednoznačně ztrátou vzhledem k počtu vyložených šancí.

Pozitiva: hra Evžena,Lukáše,Martina,Oldy,Mártyho,Červajse(vzhledem k jeho předcházející hře),Máry,Pozn: Standa svých 10min. odehrál velmi slušně.

Negativa:Romanova nejistota, Tondova špatná hra,Tomášova zbrklost, Vojtova nevýraznost a  nedůraz a celkově špatné vstupy do utkání v obou poločasech.